Warsztaty na Dzień Babci i Dziadka

Podaruj dobry prezent! Zapraszam na warsztaty tworzenia podarunków dla Babci i Dziadka. Oferta skierowana jest do przedszkoli i szkół podstawowych (szczególnie do klas 1-3). Podczas spędzonego ze mną czasu dzieci wykonają po dwa mydełka (dla dziadków) i po dwie kwiatowe sole do kąpieli (lub kule musujące, ale dla przedszkolaków łatwiejsza będzie sól – z kulą musującą mogę przyjść na Dzień Matki) dla babć. Na zajęciach porozmawiamy nie tylko o naszych najukochańszych babciach i dziadkach, ale poznamy ciekawostki związane z mydłem i myciem się. Zapraszam na pachnący, kolorowy, kreatywny czas!

Cena: 60 zł od dziecka (przy grupie 20 osób) w cenie po 2 mydełka glicerynie i po 2 kwiatowe sole do kąpieli (lub musujące kule)

Czas trwania: ok. 90 minut

Kontakt: Justyna 693 623 036

Szybkie i proste pomysły DIY na prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Jeśli w tym roku nie uda Wam się spotkać ze mną na warsztatach to ja chętnie podzielę się moimi szybkimi pomysłami na prezenty, które ucieszę nie tylko babcię i dziadka. Możecie je wykorzystać na podarunek dla mamy, koleżanki (to bardziej kobieca lista). Moje propozycje to właściwie jadalne kosmetyki, które są zupełnie bezpieczne dla dzieci i dorosłych.

  1. Mleko kąpielowe – to jest pomysł ratunkowy (np. gdy zapomnieliśmy o okazji na podarowanie prezentu i trzeba coś wymyślić na już) 😉 bo w prawie każdym domy jest w lodówce mleko. Wystarczy znaleźć w domu piękną butelkę lub słoik (można ozdobić zwykły) i przeleć mleko. Można dołożyć goździki, anyż lub podgrzać i rozpuścić trochę miodu lub kakao. Na butelkę należy przykleić karteczkę: „Mleko kąpielowe, aby Twoja skóra była nawilżona, gładka i zrelaksowana”. Zamiast świeżego mleka (takie mleko do kąpieli trzeba wykorzystać od razu) można użyć mleka w proszku z dodatkiem przypraw. Jeśli macie olejki eteryczne to można dodać kilka kropel do mleka.
  2. Herbata kąpielowa – to po prostu zwykła liściasta herbat, do której można dodać płatki kwiatów, zioła. Tu też trzeba herbatę ładnie zapakować i podpisać np. „Kwiatowa herbata kąpielowa”, żeby obdarowana osoba widziała, że ma jej nie wypić, ale wlać do wanny.
  3. Peelingi – to już trochę trudniejsze, a przepis znajdziecie tutaj.
  4. A co dla dziadka? Zawsze mam problem z męskimi prezentami. Myślę, że dziadka uszczęśliwi laurka od wnuczki/wnuka + skarpetki (to zawsze się sprawdza, a wyjaśnić to próbuję w tym poście). Można też upiec dla dziadka coś pysznego.

Dla rodziców

Warto zrobić z dziećmi prezenty, bo to wspólnie spędzony czas. To dobra zabawa dla wszystkich, która uczy pomysłowości i pokazuje jak okazać innym miłość, bo dawanie podarunków to sposób na powiedzenie komuś: Zależy mi na Tobie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *