Prezent dla przyjaciółki

Od dwóch dni lepię musujące kule do kąpieli. Robię to w domowym zaciszu z koleżanką. Mam spokojny czas na rozmowę i przy okazji robię coś ładnego i pożytecznego. Mam też drugą osobę, która w razie potrzeby spojrzy na dziecko, które nam towarzyszy. Pewnie właśnie przez to, że jestem teraz mamą niemowlaka to ciężko mi samej zrobić coś, co nie jest pierwszej potrzeby i wymaga trochę skupienia. Potrzebuję kogoś obok. Pomyślałam, że taki czas to doskonały prezent dla przyjaciółki.

przyjaciółki

Jest to szczególnie dobry pomysł dla młodej mamy, której nie da wyciągnąć się na dłużej w góry, na tańce, na drinka, na shopping. Ostatnio wszystko co dostaje w prezencie to pampersy, mokre chusteczki, grzechotki, gryzaki, bodziaki itd… Pewnie chętnie by wyszła i zrobiła coś ciekawego, ale gdy dziecko traci ją z oczu to płacze. Można temu zaradzić i sprawić, aby coś co lubi przyszło do jej domu.

musujące kule do kąpieli - prezent dla przyjaciółki
Efekt dzisiejszego wspólnego lepienia kul do kąpieli – kolorowo i pachnąco

Wspólny czas – prezent dla przyjaciółki

Może to być właśnie wspólne zrobienie kul musujących, mydełek glicerynowych czy ukręcenie masła do ciała. Jeśli przyjaciółka jest miłośniczką robienia słodkich wypieków to upieczcie razem dobre ciacho (zapewniam może nie mieć na to czasu sama). Jest wiele możliwości i trzeba dopasować to do upodobań i możliwości danej osoby.

Kilka moich pomysłów:

  • kosmetyki (może nigdy tego nie robiła, polubi to każda kobieta)
  • wyzwania kuchenne: ciasto, pizza, przetwory
  • wspólne tworzenie dekoracji np. przed Świętami (teraz możecie zrobić palmy, pisanki itd… )
  • wspólne szycie zabawek dla dziecka, haftowanie itp.
  • wszelkie prace plastyczne np. decoupage
  • sesja zdjęciowa (z makijażem, przebierankami)
  • inne wyzwania DIY, których można znaleźć na Internecie bardzo dużo 🙂

To może być taki twórczy czas, w którym oderwiecie się od codzienności. Jest to idealny pomysł na zimę i brzydką, deszczową pogodę, aby ubarwić sobie siedzenie w domu. Ciepłe i słoneczne dni warto wykorzystać na atrakcje na świeżym powietrzu.

Masz jakiś ciekawy pomysł napisz do mnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *