M jak maj i jak mama

Maj kojarzy się z zielenią, kwitnącymi kasztanami, maturami, ciepłymi wieczorami i z mamą. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Dziś zupełnie inaczej patrzę na mamę. Do mnie teraz ktoś też mówi: mama.

Mama

Ja, mama i moja córka Hania

Nie znam słów, które byłyby w stanie wypowiedzieć wdzięczność jaką mam do swojej mamy. Mam też natłok myśli, które chciałabym jej przekazać, ale nie umiem. Nie znam też prezentu jaki mógłby pokazać, ze rozumiem…. Bycie mamą to najbardziej odpowiedzialne i najtrudniejsze zadanie przed jakim staje kobieta w swoim życiu. Można to zrozumieć dopiero gdy samemu ma się dzieci.

A może tu nie potrzeba prezentu, ani Dnia Matki… Potrzeba czasu w codzienności i pięknego życia. Mówią, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci. Myślę, że działa to też w drugą stroną. Najlepszym podarunkiem od moich dzieci to ich uśmiech i radość. Na razie są małe i ich samopoczucie w dużej mierze zależy ode mnie. Gdy będą dorosłe same będą odpowiadały i pracowały nad swoim szczęściem. Ich dobre życie będzie dla mnie najlepszą nagrodą za trudny macierzyństwa. Chciałabym też, aby miały dla mnie czas: zabrały mnie w góry, na spacer, zaprosiły do swojego domu na obiad. Nie będzie mi zależało na drogich prezentach.

Prezent dla mamy

Oczywiście ważne są dla nas okazje, kiedy możemy wyrazić miłość i wdzięczność. My kobiety lubimy gesty, upatrujemy w prezentach uczucia (pisałam o tym tutaj). Dlatego powinniśmy świętować Dzień Matki, ale też nie zapominać o niej na co dzień. Możemy ofiarować jej drobiazg: coś z moich kobiecych propozycji albo coś, co wiemy, że potrzebuje, lubi. Dobrą propozycją będzie spędzenia z mamą czasu np. wyjście do kina, teatru, muzeum, na warsztaty albo na wycieczkę na łono natury. Można też kupić wyjątkowego gotowca np. naszą ręcznie malowaną biżuterię.

mama prezent ręcznie malowana biżuteria
Seria kwiaty będzie idealna dla mamy – delikatna i kobieca

Ja przygotowałam mamie i teściowej mydełka różane. Chyba już się przyzwyczaiły, że zawsze coś im robię sama. Czas też na pewno spędzimy w miły sposób.

PRZEPIS NA RÓŻANE MYDEŁKO GLICERYNOWE DLA MAMY

Składniki na dwa mydełka po 80 g:

  • przeźroczysta baza glicerynowa 40 g
  • biała baza glicerynowa 120 g
  • olejek różany
  • 1 arkusz papieru wodorozpuszczalnego (ciężko go dostać, ale jest w Ecoflores – gdzie kupuję wszystkie składniki)
  • forma sylikonowa serca
  • dzbanek do rozpuszczenia bazy glicerynowej

Pierwszym zadaniem jest wydrukowanie na papierze wodorozpuszczalnym obrazków z różami. Warto zadrukować całą kartkę na przyszłość (jeden arkusz kosztuje 8 zł). Najlepiej drukować na drukarce laserowej (wiem już z doświadczenia, na atramentówce z czasem kolory w mydle się rozpuszczają). Wydrukowane obrazki wycinamy i kładziemy na wcześniej ostudzonej w formie sylikonowej cienkiej warstwie bazy glicerynowej przeźroczystej. Zalewamy całość białą bazą glicerynową, do której wcześniej dodaliśmy olejek różany. Czekamy aż mydła wystygną, wyciągamy z formy i gotowe!

mama prezent mydełko glicerynowe
mama prezent różane mydełko glicerynowe
mama prezent różane mydełko glicerynowe
mama prezent
Różane mydełko razem z zapachowym woreczkiem zapakowane i gotowe do wywołanie uśmiechu 🙂

Praca z bazą glicerynową i papierem wodorozpuszczalnym jest fantastyczna. Można robić ciekawe mydła, a papier jest niewyczuwalny – rozpuszcza się w wodzie. Można też wykonać mydła z własnym logiem i podarować klientom w prezencie.

prezent mydełko z logo
Mydełka z logo Akademii Aktywnych i Kreatywnych

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *