CHODŹ W GÓRY! – wycieczki szkolne

Jeśli mnie znasz to wiesz, że oprócz tematyki prezentowej, urodzinowej, uwielbiam chodzić w góry. Uważam też, że to jest najlepszy prezent – oddać komuś swój czas i ofiarować dobre przeżycie! Z tej miłości do gór zrodził się pomysł, aby zostać przewodnikiem beskidzkim. Uprawnienia mam od 2015 roku, ale po górach prowadzę dużo dłużej… czy to rodzinę, znajomych, czy drużynę harcerską. Miałam też kiedyś swoje małe biuro podróży. Mam duże doświadczenie i przede wszystkim pasję. Wycieczki szkolne zawsze były dla mnie przyjemnością, dlatego polecam się jako przewodnik beskidzki dla Twojej klasy, a może klasy Twojego dziecka. Chętnie pomogę wybrać trasę, przygotuję zadania. Moją pasją są zioła i geografia. Mam też chatę w Beskidzie Sądeckim, gdzie mogę zaprosić Was na herbatę, czy warsztaty kosmetyczne.

WYCIECZKI SZKOLNE – przykładowe propozycje:

Dla młodszych dzieci – klasa 1-3:

„W lanckorońskim lesie” wycieczka dl Lanckorony

Zapraszam do Lanckorony i do lasu. Podczas wycieczki zwiedzimy urokliwy rynek, ruiny zamku, pochodzimy po lesie i odwiedzimy przedwojenny pensjonat „Willa Tadeusz”, gdzie można zamówić obiad, deser lub zorganizować ognisko (wymagana wcześniejsza rezerwacja).

Trasa wycieczki jest dostosowana do małych nóżek i wynosi nieco ponad 4 km. Spacer urozmaicą zabawy i zadania dla dzieci.

„Gorczańska przygoda” – wycieczka na Maciejową

Zapraszam na pierwszą górską wycieczkę. Proponowana trasa jest wspaniałą okazją na pierwszą, prawdziwą górską wycieczkę dla dzieci. Będziemy chodzić prawdziwymi górskimi szlakami i przejdziemy 5 km, pokonamy prawie 300 m przewyższenia. Naszym celem będzie Bacówka PTTK Maciejowa, gdzie można zorganizować dla dzieci ognisko z kiełbaskami.

Dla starszych dzieci – klasa 4-8:

„W Beskidzie Małym” – wycieczka na Leskowiec

Idealna wycieczka dla starszych dzieci, podczas której zdobędziemy szczyt Leskowiec (918 m.n.p.m), odwiedzimy schronisko PTTK Leskowiec, gdzie można zamówić obiad, deser, czy zorganizować ognisko. Trasa ma 8 km, ok. 450 m przewyższenia.

„Mój pierwszy tysięcznik” – wycieczka na Luboń Wielki

Zapraszam na bardzo atrakcyjną wycieczkę na Luboń Wielki, który jest już poważną górą – ma ponad 1000 m. n.p.m., a dokładnie 1022. Górę zdobędziemy żółtym szlakiem przez perć Borkowskiego. Tak, będą skałki i wspinaczka (największe w Beskidzie Wyspowym gołoborze – Dziurawe Turnie) i widoki na Tatry (przy dobrej widoczności). Na szczycie góry jest małe, urokliwe schronisko, gdzie można zamówić coś ciepłego czy zorganizować ognisko. Trasa ma 7 km i aż 550 m przewyższenia.

WYCIECZKI SZKOLNE – 2 dni (dla starszych klas szkoły podstawowej i szkoły średniej)

„Mój ukochany Beskid Sądecki” – zapraszam do domu

Zapraszam do mojego Beskidu Sądeckiego, gdzie mieszkam w wakacje i ciepłe weekendy. Jest to mój ulubiony kawałek Beskidów i dobrze znany. Będziemy nocować w moim schronisku nr. 1, czyli w chacie Cyrla. Miejsce to słynne z najlepszej kuchni w Beskidach i cudownych gospodarzy. W czasie wycieczki zdobędziemy zwiedzimy ruiny zamku w Rytrze, szczyt Makowica i odwiedzimy moją chatę, gdzie chętnie zorganizuję dla Was warsztaty – kosmetyczne, leśne, survivalowe, czy po prostu poczęstuję herbatą.

Na wycieczkę można jechać pociągiem, co również jest atrakcyjne dla dzieci i młodzieży.

Wycieczkę można przedłużyć. Możemy też zanocować u przemiłej Pani Genowefy w Rytrze, która jest wybitną osobą bardzo zaangażowaną w region, o którym chętnie opowiada.

Trasę i plan dostosowują do długości pobytu i kondycji uczestników. Przy dłużej wycieczce możemy zdobyć najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego – Radziejową.

Zdjęcia z ostatniej takiej wycieczki znajdziesz tutaj.

Sprawy organizacyjne – wycieczki szkolne:

Oferuję usługę przewodnicką, ale chętnie pomogę przy organizacji – pomogę znaleźć nocleg, podzielę się swoimi kontaktami. Jestem osobą zaangażowaną w swoją pracę, którą bardzo lubię. Moja stawka dzienna za usługą przewodnicką to 600 – 650 zł. (w cenie zadania, animacja na szlaku – do ustalenia).

Zapraszam do kontaktu: Justyna Pałosz 693 623 036

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *