Dzień Matki 2021

W naszej rodzinie zbliża się mocno prezentowy czas: Dzień Matki, Dzień Dziecka, 3 urodziny Ignasia, Dzień Ojca… Będzie dużo niezwykłych chwil. Zajmę się moim świętem.

Dzień Matki 2021

Uwielbiam bycie mamą. Ostatnio dużo myślę o swojej przyszłości i o tym, co chce robić. Wiem, że pewne plany i marzenia odwlekają się w czasie, bo ja postanowiłam uczestniczyć w najtrudniejszym i najpiękniejszym życiowym przedsięwzięciu jakim jest macierzyństwo. Ktoś zadał mi pytanie czy nie żałuję tego co mogło się wydarzyć, gdyby nie dzieci. Może zabrzmię banalnie, ale życie to sztuka wyborów. Każdy wybór niesie ze sobą jakieś poświęcenie. Myślę, że najgorszą sytuacją jest utknięcie i nie decydowanie się świadomie na żadną drogę, bo zawsze coś tracisz. Z drugiej strony zawsze coś zyskujesz np. możesz świętować Dzień Mamy i możesz popłakać się w samochodzie ze wzruszenia, gdy Hania, która miała nie mówić, śpiewa Ci piosenkę o mamie. Ja wybrałam swoją drogą i sprawia mi ogromną radość i satysfakcję pokonywanie jej pieszo czy na hulajnodze razem z dziećmi i Tomkiem, a czasem samotnie na rowerze.

Dzień Matki 2021

Czas na świętowanie matczynego życia

O prezentach na 26 maja już pisałam, dlatego dziś podzielę się z Wami swoim planem na ten dzień. Lubię sama robić sobie prezenty. W tamtym roku kupiłam sobie piękne ceramiczne kwiaty do ogrodu, z których dwa (z trzech) Hania postanowiła rozbić. Może lepszy w tym roku będzie prezent niezniszczalny. Zrobimy sobie z Hanią wagary. Ten pomysł podrzuciła mi dziś sama córka, mówiąc, że chciałaby spędzić trochę czasu tylko ze mną. Zamiast iść do przedszkola pojedziemy z Hanią na wycieczkę. Mamy fajną trasę w Krakowie, gdzie swobodnie można pojeździć na rowerze i hulajnodze (dzięki prezentowi od męża na 34 urodziny odkryłam, że hulajnoga to doskonały rodzaj transportu dla mamy) i zjeść dobre lody i iść na duży, ciekawy plac zabaw. Może to ostatni taki Dzień Matki, kiedy ja mogę zrobić sobie wolne bez konsekwencji czy brania urlopu. Ciekawe co przyniesie życie.

Dzień Matki - mama z córką

Na Dzień Matki w tym roku idźcie na wagary (jeśli tylko jest to możliwe)! Wspólnie spędzony czas jest najlepszym prezentem!

Wszystkim Mamom życzę, abyście twardo i z pewnością stąpały, po wyboistej ścieżce, którą wybrałyście – jesteście najlepszym mamami dla swoich dzieci. Dodajcie temu wędrowaniu dużo radości i szczyptę szaleństwa. 100 lat!!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *