Przyjmowanie prezentów – język miłości

Przeczytałam ostatnio świetną książkę – „5 języków miłości” Gary’ego Chapmana. Dostałam ją w prezencie od męża. Książka jest bardzo dobra, układa w głowie ważne sprawy i pomaga odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób wyrażasz miłość i jaki ma to wpływ na Twoje relacje szczególnie w małżeństwie. Polecam! Autor wyróżnia 5 języków miłości: „wyrażenia afirmatywne, dobry czas, przyjmowanie podarunków, dobre przysługi i dotyk”. Nie będę Wam ich wszystkich opisywać – odsyłam do książki – zróbcie sobie dobry prezent! Skupię się na jednym: przyjmowanie prezentów.

PRZYJMOWANIE PREZENTÓW

To dziwne, ale to nie jest kompletnie mój język miłości. Nie przywiązuję zbytniej wagi do prezentów, chociaż dużo o nich piszę. Może dlatego, że uwielbiam je tworzyć. Uwielbiam czas, który spędzam kreatywnie np. na robieniu mydełek glicerynowych, kul do kąpieli czy składaniu wisiorków. To wiąże się z moim językiem miłości, czyli dobrym czasem. Jeśli czytacie tego bloga to wiecie, że dla mnie najlepszy prezent jaki może być to dobre przeżycie czasu. Książka, na którą się powołuję, pokazała mi dlatego tak jest. Okazuje miłość sobie, swoim najbliższym po przez wartościowe spędzanie czasu. Gdy coś tworzę to sama sobie okazuję miłość. Tu pozwolę sobie na autoreklamę – moje prezenty naprawdę wytwarzam z miłością!

Niektórzy czują się kochani, gdy przyjmują prezenty i nie muszą być to drogie podarunki. Dobry czas też może być prezentem – trzeba go tylko ładnie opakować. Jeśli Twoja żona/ Twój mąż mówią językiem przyjmowania podarunków, a Ty wolisz dobrze spędzać czas, to wystarczy zrobić karnet na spacer z długą rozmową i zapakować go w piękna kopertę i dać w formie prezentu.

Święta – czas prezentów

Zbliża się ten cudowny czas, kiedy wszyscy będziemy okazywać sobie miłość w języku ofiarowywania i przyjmowania podarunków. Warto zastanowić się, jak okazuje miłość, osoba, której chcemy podarować prezent. Może właśnie rzeczowe, przemyślane prezenty będą najlepsza formą wyrażenia uczuć. A może zaproszenie na wspólne oglądanie filmu przy grzanym winie, gdy dzieci pójdą spać, będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem? Na swoim przykładzie wiem, że nie potrzebuje drogich prezentów, aby czuć się kochana. Potrzebuję dobrego czasu! Ostatnio dzięki Wam miałam go wiele i godzinami tworzyłam choinki.

 Życzę Wam udanych prezentów!

A moje choinki poszły w świat!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *