Scenariusz urodzin dla przedszkolaków

Jestem dawno po urodzinach mojej Hani. Najważniejszy wniosek to fakt, że urodziny dla własnego dziecka są najtrudniejsze. Pewnie dlatego, że bardzo mi na nich zależało i dużo od tej imprezy oczekiwałam. Urodziny na pewno były udane. Dzieci bawiły się fantastycznie, tylko ja wiedziałam co mi nie wyszło tak jak chciałam. Chciałam Was zainspirować i podać Wam scenariusz urodzin, według którego działałam.

scenariusz urodzin
Pogoda była cudowna. Doskonałym miejscem na zabawę okazał się Park Wyspiańskiego w Krakowie.
scenariusz urodzin
Wspólna zabawa

SCENARIUSZ URODZIN MAGICZNYCH:

  1. Podczas, gdy dzieci przychodzą można zorganizować do nich malowanie twarzy i nadmuchiwanie balonowych zwierzaków. Mam swój ulubiony sklep, w którym kupuję balony i farby do twarzy. Jest to Sklep Animatora.
  2. Przywitanie dzieci (jeśli wszystkie dzieci się nie znają to muszą się przedstawić, można to zrobić poprzez zabawę) – powitanie w świecie magi i nauka czarów: czary mary kszy kszy czary mary hokus pokus bęc x3 – coraz szybciej, pokazywanie z rękami . Dzięki czarom przenosimy się do zaczarowanego lasu.
  3. Eliksir odwagi – Las jest zagrożony! Trolle pochowały jego magiczne moce w kolorowe kapsuły, aby je uwolnić dzieci muszą być odważne. Aby dodać im odwagi wykonamy eliksir odwagi. Prowadzący podaje dzieciom przepis (można go przygotować samemu albo skorzystać z mojego), razem go czytają i szukają do niego składników. Składniki zostały wcześniej przygotowane i schowane. Do przygotowania składników potrzebne jest wyobraźnia i tak np. liście z lasu pełnego trolli to liście zielonej herbaty. Dzieci będą go piły, więc warto dobrać tak składniki, aby eliksir był smaczny.
  4. Przygotowanie eliksiru.
  5. Ratowanie magicznego lasu – jesteśmy odważni! Trolle ukryły moce lasu w kapsułach, które trzeba odnaleźć i zniszczyć! Nasze kapsuły to balony, w których schowane zostały mini cukierki i karteczka z podpisaną mocą lasu. Kolor balonu również oznacza konkretną moc (moc przyrody – zielony, powietrza – biały, słońca – żółty, wody – niebieski, ziemi – brązowy, leśnych duszków – różowy). Dzieci szukają balonów i je niszczą, uwalniając w ten sposób moc i ratując las.
  6. Las na jeszcze jedną super moc! Daje relaks i przyjemność – piniata urodzinowa.
  7. Odczarowywanie leśnych kolorów – zabawy z chustą animacyjną.
  8. Pożegnanie – ostatnie czarowanie.

WAŻNE! Między punktami robimy przerwy na jedzenie i picie. W połowie urodzin podajemy tort ze świeczkami i śpiewamy sto lat. Warto też przygotować sobie kilka zabaw zapasowych np. Gąski, gąski do domu, zabawa w kolory, różnego typy berki, itp…

scenariusz urodzin

Miłych urodzin!!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *