Dzień Kobiet 2020

spacer na Dzień Kobiet

Dla mnie robienie prezentów dla Kobiety to sama przyjemność. Mam ogromy problem z podarunkami dla mężczyzn. 10 marca jest Dzień Mężczyzny i mój mąż jest chyba skazany na kolejne skarpetki (a dlaczego skarpetki dowiecie się tutaj). To wynika z różnic między nami, jestem kobietą i wiem jak zadowolić mamę, siostrę, przyjaciółkę, koleżankę. Ostatnio na każdą okazję robię kosmetyki, bo sprawia mi to przyjemność i zawsze jest udanym prezentem. Wiem, że to Panowie będą szukać podpowiedzi co podarować na Dzień Kobiet swojej damie. Podpowiadam, że są trzy kategorię zawsze udanych kobiecych prezentów: biżuteria, kosmetyki, bielizna. Wyjaśniam to w tym wpisie.

DZIEŃ KOBIET 2020 – 8 marca, a może by tak długi spacer?

Moim ulubionym pomysłem na prezent jest czas. Często o tym piszę przy różnych okazjach (Dzień Dziecka, Walentynki, prezent dla młodej mamy), ale w dzisiejszych czasach warto o tym mówić. Z jednej strony mamy konsumpcjonizm i manie kupowania wcale niepotrzebnych nam rzeczy. A z drugiej jest moda na życie w duchu zero waste i pozbywania się nadmiaru w sposób nieprzeszkadzający przyrodzie np. wymiany, oddawanie innym.

Dając komuś swój czas robimy podarunek, który jest ekologiczny (nie przyczyniamy się do kupowania kolejnych przedmiotów).

Moja miłość z Tomkiem tak się właśnie zaczynała od dobrze spędzonych chwil. Najmilej wspominam nasz krótki spacer, który ciągnął się 17 km… i ciągnie całe życie, obecnie z dwójką dzieci.

8 marca w 2020 roku wypada w niedzielę i to niehandlową, wiec weźcie swoje Panie na spacer. Najlepszym pomysłem na wędrówkę będzie las. Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas to polecam wycieczkę rowerową. Wokół Krakowa jest wiele tras np. po Dolinkach Podkrakowskich, Tęczyński Park Krajobrazowy i romantyczne ruiny zamku Rudno.

Przy obdarowywaniu kobiety ważne są szczegóły, więc warto zadbać o to, aby był to wyjątkowy spacer/wędrówka/wycieczka rowerowa. Aby tak było sam opracuj trasę, przygotuj prowiant (tak, aby ona nie musiała się zajmować sprawami, które zwykle ma na głowie), załatw opiekę nad dziećmi. Przygotuj zaproszenie i schowaj tak, aby odkryła je w najmniej spodziewanym momencie (masz jeszcze tydzień).

Życzę Wam cudownego czasu!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *